Dieta ABS

Dużą popularnością cieszy się dieta ABS, dlatego, że pozwala ona zarazem jeść jak i chudnąć. Pierwsza zasada tej diety dotyczy ilości spożywanych posiłków, mianowicie należy jeść sześć posiłków dziennie. Celem diety jest pozbycie się tłuszczu z brzucha. Jest to kolejna dieta, która wykorzystuje racjonalne żywienie, a częstsze spożywanie posiłków spowoduje wzrost metabolizmu i nie pozwoli ci poczuć głodu. Drugą, jakże istotną zasadą w tej diecie są koktajle, (zmiksowane chude mleko, niskotłuszczowy jogurt, białko serwatkowe, lód oraz owoce). Takie koktajle mają z powodzeniem zastąpić nasz normalny posiłek i stać się pożywną przekąską.

Szybkość przygotowania, sytość oraz gęstość, dzięki której dobrze wypełnią żołądek są dodatkowymi plusami koktajli. Należy pić 250 ml na śniadanie, zamiast obiadu lub jako przekąska przed czy po powrocie z siłowni.

Program diety zawiera w sobie ćwiczenia oraz jedzenie pokarmów bogatych w wartości odżywcze. Twórca tej diety, David Zinczenko zaleca jedzenie produktów z 12 grup. Im więcej produktów jemy, tym łatwiej będzie nam pozbyć się tłuszczu i budować mięśnie. Dozwolone w diecie jedzenie jest bogate w wartości odżywcze, białko, błonnik i nienasycone tłuszcze.

A oto 12 produktów żywieniowych diety ABS:
– Migdały i inne orzechy
– Fasola i innych roślin strączkowych
– Szpinak i inne zielone warzywa
– Nabiał
– Płatki owsiane
– Jaja
– Indyk i inne chude mięso
– Masło orzechowe
– Oliwa z oliwek (zawiera nienasycone tłuszcze)
– Pełnoziarniste (pieczywo i płatki)
– Serwatka
– Maliny i inne owoce.

Każdy z posiłków powinien zawierać w sobie produkty z tej listy i minimum z dwóch grup. Poza tym w każdej, nawet małej przekąsce powinno znajdować się trochę białka.
Należy unikać jedzenia tłustego, smażonego czy też słodyczy. Nie wolno spożywać napojów alkoholowych w tym także piwa. Poza tym niedozwolone są także słodkie napoje gazowane, wysoko-tłuszczowe mleko oraz soki owocowe z zawartością cukru. Osoby na diecie ABS nie dość, że nie liczą kalorii, to na dodatek raz w tygodniu, ale tylko na jeden posiłek mogą jeść wszystko, na co tylko mają ochotę. Dozwolona wtedy będzie nawet tłusta golonka, paczka chipsów czy cztery kufle piwa.

Zdecydowana większość diet zaleca spożywanie ostatniego posiłku w granicach godziny 18-19, ok. (4 godziny przed snem). Dieta ABS nie wyznacza granic i nie będzie mieć problemów nawet z przekąską po godzinie 20-stej czy 21.

Dla kogo dieta ABS? Dieta jest przeważnie dla tych, którzy chcą spalić tłuszcz z brzucha i wyrzeźbić mięśnie, dla wytrwałych, którzy będą również dbać o formę i systematycznie pracować na wyrzeźbienie „szesciopaka”. Dieta doskonała dla aktywnych i zapracowanych, ponieważ nie potrzeba wiele czasu na przyrządzenie posiłków, taki koktajl można przygotować wcześniej i zabrać ze sobą w każde miejsce.

Kluczem do skuteczności są następujące zasady:
– Jedz 6 razy dziennie
– Pamiętaj o 12 pokarmach z listy diety, które są podstawą Twojego żywienia
– Pij dużo wody
– Przestań liczyć kalorie, po prostu uważaj na to co i ile jesz.