Dieta ABS – wady i zalety

Pierwsza istotna zasada diety ABS mówi o sześciu regularnych posiłkach w ciągu dnia. Nie chodzi tutaj o ograniczenie jedzenia, ale o odpowiednie zbilansowanie energetyczne. Głodówki oraz przetrzymywanie prowadzą jedynie do niepohamowanych napadów głodu i obżerania się. Tutaj w łagodzeniu apetytu pomogą na pewno koktajle. Podstawy diety ABS są naprawdę bardzo proste. Jeżeli zastosujesz je w codziennym życiu wraz z odpowiednim treningiem na pewno nie będziesz mieć problemów z utrzymanie prawidłowej wagi oraz płaskiego brzucha.

Co jest najważniejsze w diecie ABS?
Jeśli chodzi o produkty, zapewne nabiał jest najważniejszy. Naukowcy twierdzą, że w spalaniu tłuszczu istotną rolę odgrywa wapń, zawarty w produktach mlecznych. Poza tym nigdy nie wolno nam walczyć z głodem pijąc wszelkie napoje bez pohamowania, gdyż wbrew pozorom, płyny też mają w sobie kalorie, czasem bardziej tuczące niż te w produktach stałych. Na czas diety należy pożegnać się z alkoholem. Potwierdzono, że alkohol sprawia, że organizm spala tłuszcz znacznie wolniej, aż o prawie 40 proc. Zamiast alkoholu zdecydowanie lepiej pić wodę mineralną, zieloną herbatę oraz odtłuszczone mleko.

Dieta ABS nie wymaga wyrzeczeń.
Dieta ABS zagwarantuje Ci doskonałe samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Zauważysz znaczącą różnicę już po sześciu tygodniach jej stosowania. Dieta ABS w przeciwieństwie do wielu innych diet, zdaniem większości naprawdę działa. Nie jest to kolejna dieta cud, bo nie chodzi tutaj o to, żeby szybko zrzucić dziesięć kilo przy czym nabawiając się np: wrzodów lub silnej nerwicy, ale żeby wzmocnić ciało i nauczyć je dyscypliny żywieniowej. A co najlepsze, dietę w różnych modyfikacjach można stosować do końca życia, a nawet powinno się. Jest to dieta dla wielbicieli jedzenia, a nie tych, którzy chcą lub muszą zrzucić zbędne kilogramy… Nie tylko dobrze po niej wyglądasz, ale także czujesz się znakomicie i rozpiera Cię energia. Dodatkowo świeżość, dobry smak i różnorodność diety sprawiają, że wielu osobom wreszcie przestało być obojętne to co jedzą.
Zastanówmy się dlaczego jest tak wiele osób na dietach odchudzających? I dlaczego większość z nich przegrywa walkę z otyłością, wraca do dawnych nawyków, skutek powrócenie do poprzedniej wagi, albo i czasem też większej?? Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że zdecydowana większość diet odchudzających jest zbyt rygorystyczna i dołująca. Wszelkie zakazywanie jedzenia może tylko pogarszać sytuację, gdyż każdy wie, że zakazany owoc najlepiej smakuje. Zamiast wyznaczać szereg zakazów, powinno się uczyć jak i co powinno się jeść, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów z uśmiechem na twarzy.

Dodatkowe zalety:
Jest to dieta niskocholesterolowa, z dużą zawartością tłuszczów nienasyconych, dostarczająca dużą dawkę witamin, a w szczególności z grupy B, oraz witaminy: C, A, E. Dietę taką można polecić osobom ze schorzeniami układu krążenia oraz jako profilaktykę nowotworów. Biorąc pod uwagę skład diety ABS oraz nacisk, jaki jest kładziony na poszczególne proporcje, nawet nie licząc kalorii można rzeczywiście schudnąć, ale dotyczy to przeważnie mężczyzn i to tych, regularnie ćwiczących.

Wady diety ABS:
Dieta ABS jest trudna do realizacji w praktyce, gdyż sześć posiłków dziennie, czyli ta regularność oraz odpowiednia ilość może być nieco uciążliwa. Dodatkowym utrudnieniem jest sposób przygotowania i ilość produktów potrzebna do przyrządzenia jednego dania, nie wspominając już o całym dniu.
Podsumowując jest to dieta zdrowa, bardzo ciekawa, ale trudna też w realizacji.