Dieta Cambridge

Jedną ze słynnych diet, również przez polskich celebrytów jest dieta Cambridge. Jest to dość niebezpieczna dla zdrowia dieta, gdyż nie zawiera w sobie nawet połowę dziennego zapotrzebowania kalorycznego naszego organizmu. Nie wspominając już o składnikach odżywczych oraz minerałach, których dieta ta nie dostarcza w należytych ilościach, pustosząc nasz organizm. Dieta polega na stosowaniu, a raczej przyjmowaniu gotowych produktów w postaci koktajli, batonów, itd. Pozwala ona szybko schudnąć, jednak jest to kosztem naszego zdrowia oraz ogólnej kondycji psychicznej. Czy zatem warto??

Dla kogo dieta?:
W zasadzie dla nikogo! Ze względu na jej wysokie niebezpieczeństwo dla zdrowia nie powinno się jej stosować. Człowiek, bowiem wybierając tę dietę decyduje się na przyjmowanie jedynie 500 kalorii dziennie, a to stanowczo za mało. Taka znikoma dawka energii wiąże się jedynie z niedobrym samopoczuciem, zawrotami głowy i innymi przypadłościami… A na szczególne złe samopoczucie są narażone kobiety podczas menstruacji, gdyż mogą u nich wystąpić omdlenia, zaburzenia równowagi, itp. Niektórzy twierdzą, że dieta Cambridge doskonale oczyszcza organizm, jednak ze wszystkiego, a w szczególności z tego co najcenniejsze. Dalego też nie warto przechodzić tę kurację, aby wypłukać sobie organizm z wszystkich najważniejszych składników oraz witamin, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Dla kogo stanowczo nie!:
Jeżeli jesteś nastolatką, zapracowaną mamą, bądź karmiącą mamą czy w ciąży w żadnym wypadku nie możesz stosować diety tego rodzaju! Osłabiony wówczas organizm odmówi Ci posłuszeństwa, zwłaszcza jeśli masz dość dynamiczne życie, np. mama w pogoni za energicznym maluchem, Ci którzy mają życie na pełnych obrotach, bądź po prostu osoby aktywne fizycznie. Dodatkowo jeśli zależy Ci na własnym zdrowiu, na dobrym wyglądzie, cerze itp. oraz kondycji psychicznej i fizycznej nie zabieraj się za dietę Cambridge, gdyż nierozsądne ograniczenie posiłków i przyjmowanych kalorii dziennie może nieodwracalnie wyniszczyć Twój organizm.

Plusy i minusy:
W zasadzie plusów to ona nie ma! I co z tego, że pozwoli ona bardzo szybko schudnąć jeśli po zakończonej kuracji powracając do racjonalnego odżywiania się pojawiający się efekt jo-jo jest niemalże pewny, powrócą zbędne kilogramy, a nawet z nawiązką. Dodatkowo jak też wyżej wspomniałam podczas jej stosowania żaden wysiłek fizyczny nie jest wskazany. Głodując się, bo tak tylko możemy nazwać sposób odżywiania się w tej diecie, nie będziemy mogli się na niczym skoncentrować, aż dojdziemy do momentu gdy pojawi się całkowite wyczerpanie organizmu.
Jednakże zawsze znajdą się osoby, które szybki spadek wagi uznają za bezapelacyjną zaletę i nieświadome rezultatów płynących z tak irracjonalnego odżywiania decydują się na taki rodzaj diety niszcząc swoje zdrowie…

Zatem warto wybrać dietę, która przyniesie mniejsze rezultaty w spadku wagi, ale będzie dla nas zdrowa, bezpieczna i wprowadzi racjonalny sposób odżywiania na zawsze, stopniowo zmniejszając naszą wagę, a efekt jo-jo nie będzie nam zagrażał.
Dietę Cambridge możesz dać w zapomnienie, bo wierz mi nie warto ją stosować.

Zachęcam do przeczytania innych tematów o dietach i wybrania tych najbardziej racjonalnych.