Dieta trzech minerałów.

Dieta trzech minerałów to dieta, wymagająca liczenia kalorii, która w gruncie rzeczy jest bardzo opłacalna, gdyż korzystnie wpływa na procesy przemiany materii, jak i również pozwala na utratę kilogramów. Ilość przyjmowanych kalorii na dobę nie powinna przekraczać 1200 kalorii. Dieta ta pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi, właśnie dzięki daniom bogatym w chrom. Bowiem posiłki muszą być bogate w magnez, chrom oraz cynk, stąd nazwa trzech minerałów. Dlatego też podstawę tej diety stanowią produkty pełnoziarniste, kasze oraz pestki. Natomiast zakazane są słodycze, picie mocnej kawy i herbaty oraz wysokotłuszczowe produkty. Dieta trzech minerałów pozwala na utratę dwóch, trzech kilogramów w ciągu tygodnia.

Dla kogo przeznaczona jest ta dieta?:
Wskazana jest dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy w racjonalny sposób. Polecana jest osobom mającym problem z utrzymaniem właściwego poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi.

Dla kogo jednak nie??:
Dla tych, roztargnionych, którzy nie lubią liczyć kalorii. Ponadto może okazać się nie najlepszym rozwiązaniem jeśli masz problemy z przemianą materii.

Wady i zalety diety trzech minerałów:
Dieta jest urozmaicona oraz tania w stosowaniu. Można ją stosować, chcąc wzbogacić swój jadłospis w te jakże cenne składniki mineralne. Wadą jest jednak to, że koniecznie trzeba przestrzegać zalecaną dawkę spożywanych kalorii oraz czy produkty zawierają choć jeden z trzech pierwiastków. Zatem zanim się za nią zabierzesz musisz dokładnie przestudiować temat i dowiedzieć się, które z produktów zawierają odpowiednie ilości magnezu, chromu oraz cynku.