Dieta wegetariańska

Główną zasadą diety wegetariańskiej jest niespożywanie mięsa. Zanim powstały dokładne badania na ten temat, dieta bezmięsna była dość często krytykowana.
Dziś jednak wiadomo, że taki styl żywieniowy oprócz tego, że jest to filozofia życia, która nie pozwala jeść zwierzątek, jest też świetnym sposobem na zrzucenie kilogramów oraz daje zaskakujące pozytywne rezultaty. Poza utratą nadwagi można jednocześnie oczyścić nasz organizm ze zbędnych toksyn. Głównym założeniem jest spożywanie wszelkiego rodzaju warzyw i owoców oraz picie świeżych soków owocowych i wody. Oczywiście przy tym stylu życia niemile widziane są używki typu kawa czy herbata, aczkolwiek odstępstwa od tej reguły nie zaszkodzą samej diecie.

Czasem słyszy się, że człowiek nie może prawidłowo rozwijać bez przyjmowania białka pochodzenia zwierzęcego, jednakże są badania, które dowodzą że nie jest to prawda. Doskonale można je zastąpić produktami roślinnymi, takimi jak: fasola, groch czy soczewica.

Dieta wegetariańska dla kogo odpowiednia?:

Dla wszystkich tych, którzy pragną zmienić swój styl życia na zdrowszy, gdyż zadziwiające korzyści przynosi nam ta dieta. U wegetarian rzadziej występują choroby typu: otyłość, niedokrwienie serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, rak okrężnicy, uchyłkowatość jelita grubego, osteoporoza czy też kamica nerkowa i żółciowa. wegetariańskie diety obniżają też zawartość cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, bo nawet o 20-30 procent, w porównywaniu do osób jedzących mięso.

Jednak dieta ta nie jest odpowiednia dla osób, które nie potrafią się obejść bez mięsa, choćby nawet od czasu do czasu, gdyż tutaj mięso jest całkowicie wykluczone.

Wady i zalety:

Zdrowa dieta, mająca tak wiele korzyści, czy zatem znajdzie się choć jedna wada?
Jest to przeważnie dieta dla wytrwałych, gdyż jakakolwiek słabość, gorszy dzień w pracy nie może być usprawiedliwieniem dla pochłoniętego cheesburgera w barze szybkiej obsługi, który mijamy zawsze po drodze powrotnej z pracy. Wybierając dietę wegetariańską, wybierasz zdrowy styl życia. Dodatkową zaletą diety jest to, że wspomaga organizm w walce o zdrowie oraz piękny i młody wygląd.