Dieta ziemniaczana

Wiele z nas twierdzi, że unikanie ziemniaków w posiłkach jest to dobry sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Przykładowo frytki, bo są robione przecież z ziemniaków, mogą być oczywistym dowodem na to, że ziemniaki są winne nadmiarowi kilogramów. Jednak nie do końca jest to prawda, gdyż ziemniak jest bardzo cennym warzywem, a ugotowany nie zawiera wielu kalorii. Dopiero jego smażenie czy też polanie sosem sprawi, że staje się tuczący. Dieta ziemniaczana jest zaliczana do diet bardzo zdrowych, gdyż pozytywni wpływa na układ pokarmowy i trawienny, pomaga ona w leczeniu dolegliwości trawiennych, kłopotów z jelitami.
A dobrze skomponowana pozwala na zrzucenie nawet do pół kilograma dziennie. Dodatkowo, oprócz wymienionych walorów leczniczych ma też korzystny wpływ na wygląd skóry, włosów oraz paznokci.

Dieta ziemniaczana: TAK czy NIE?
Ta kuracja może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na dość szybkiej utracie masy ciała oraz dla tych, którzy lubią ziemniaki. Jeśli zatem nie znosisz smaku tego produktu nie warto zmuszać się do tej jednostajnej diety. Jest to też dieta dla aktywnych, ponieważ wprowadzenie ziemniaków do codziennego menu powinno być w zestawie ze zwiększoną dawką ruchu, np. bieganie, chodzenie czy też trening na rowerze. A to bardzo wzmocni Twoje serce i poprawi krążenie. Dieta ziemniaczana ułatwi zlikwidowanie obrzęków spowodowanych np. otyłością, bądź innymi dolegliwościami. Zalecany spory zapas wody do wypicia (min. 2 litry) oraz właściwości ziemniaków sprawią, że przepływ wody w całym organizmie zostanie w odpowiedni sposób uregulowany. Jeśli nie lubisz monotonnych diet oraz jeśli jesteś przeciwnikiem smaku ziemniaków to wybór tej diety nie będzie dla Ciebie najtrafniejszy.

Wady i zalety diety ziemniaczanej:
Główną jej zaletą jest niewątpliwie jej leczniczy charakter. Jednak należy pamiętać, aby podawać ziemniaki właściwej obróbce. A jakakolwiek odrobina soku dla smaku nie zaburzy samej diety, lecz sprawi, że zamiast pomagać w odchudzaniu, będą faktycznie tuczyć.