Aerobiczna Szóstka Weidera – czyli jak trenować, aby zrzucić brzuszek cz. I

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię robienie tradycyjnych brzuszków, zniechęca Cię powtarzanie ciągle tego samego, szybko się męczysz i Twoje ćwiczenia nie przynoszą Ci żadnych efektów, obciążasz kręgosłup i po kilku treningach nie masz już sił, a także wypróbowałaś już różnych metod bez zadowalających rezultatów to idealna dla Ciebie będzie Aerobiczna Szóstka Weidera
Aerobiczna 6 Weidera (A6W) to zestaw sześciu ćwiczeń na mięśnie brzucha poprawiające ich wytrzymałość, siłę, oraz wygląd. Ćwiczenia A6W pomagają spalić zbędną tkankę tłuszczową, jak i w widoczny sposób kształtować mięśnie.
Zestaw ćwiczeń przeznaczony jest nie tylko dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu brzucha, ale również dla tych, którzy chcą pozbyć się zalegających na brzuchu fałdek i zbędnych kilogramów.
Trening A6W możesz podjąć w domu bez żadnego sprzętu, jedyne co potrzebujesz to kawałek wolnej podłogi. Możesz kłaść się na kocu, zwiniętym ręczniku, bądź korzystać ze specjalnych do tego mat.

Ćwiczenie 1
Leżąc swobodnie na płaskim podłożu, ręce wzdłuż ciała, unieś lewe kolano tak aby utworzyło ono z biodrem kąt 90 stopni. Jednocześnie delikatnie unieś barki nie odrywając od ziemi tułowia i obejmij kolano dłońmi. Pamiętaj, aby nie przytrzymywać kolana, gdyż obniży to wartość treningu. Wstrzymaj wykonywanie ćwiczenia na ok. 3 sekundy w momencie, gdy kolano znajduje się w górze. Kontynuuj ćwiczenie naprzemiennie unosząc raz lewe raz prawe kolano.

Ćwiczenie 2
Leżąc swobodnie na macie unieś ugięte w kolanach nogi tak aby utworzyły kąt 90 stopni z linią tułowia jednocześnie delikatnie unosząc barki. Pamiętaj, aby nie unosić całego tułowia. Kolana możesz objąć dłońmi, jednak ich nie przytrzymuj. Wstrzymaj ruch na ok. 3 sekundy w momencie, gdy kolana znajdują się w górze.

Ćwiczenie 3
Wykonuj je analogicznie do ćwiczenia nr 1, z tą różnicą, że ręce spleć na karku. Pamiętaj, aby nie ciągnąć rękoma za kark, gdyż może to doprowadzić do kontuzji oraz obniżyć wartość treningu.

Ćwiczenie 4
Wykonuj je analogicznie do ćwiczenia nr 2, jednak z tą różnicą, że ręce spleć na karku. Pozostałe elementy ćwiczenia zostają nie zmienione.

Ćwiczenie 5
Spleć ręce na karku lekko unosząc barki nad ziemię i zacznij wykonywać charakterystyczne nożyce naprzemiennie unosząc raz lewą raz prawą nogę ugiętą w kolanie. W tym ćwiczeniu biodra powinny utworzyć kąt prosty z linią tułowia. Pamiętaj, aby wstrzymać ruch przez ok. 3 sekundy w momencie maksymalnego napięcia mięśni.

Ćwiczenie 6
Ułóż ręce na karku podnosząc z ziemi barki nie unosząc jednak całego tułowia, jednocześnie podnieś wyprostowane w kolanach nogi pod kątem 45 stopni względem podłoża. Wytrzymaj przez 3 sekundy w momencie największego napięcia mięśni. Pamiętaj, aby nie ciągnąć rękoma za kark gdyż może to doprowadzić do kontuzji.

Zobacz też Aerobiczna Szóstka Weidera – czyli jak trenować, aby zrzucić brzuszek cz. II