Aerobiczna Szóstka Weidera – czyli jak trenować, aby zrzucić brzuszek cz. II

Na pozór nie są to skomplikowane ćwiczenia jednak wymagają one dużo wytrwałości i systematyczności by osiągnąć pożądany efekt.
Nie zniechęcaj się jeśli rozpoczynając trening spotkasz się z trudnościami w wykonywaniu tych ćwiczeń, gdyż sumienny i systematyczny trening popłaca, daje zatem 100% skuteczność. Warto więc wytrwać do końca i samej się o tym przekonać. Początki zawsze są trudne, ale już dwa tygodnie solidnego treningu dadzą Ci widoczne zmiany Twojego wyglądu.


Trening nie powinien być przerywany dłużej niż jeden dzień, gdyż znacząco osłabisz tym jego działanie.
Aby uzyskać znakomite rezultaty istotną rzeczą jest zalecanie się do poniżej przedstawionego harmonogramu.
Przedstawiam tutaj dwa typy harmonogramów: pierwszy z nich trwający 6 tygodni, drugi zaś 7, czyli 49 dni z przerwami co siódmy dzień na krótki odpoczynek, jednak efekty są takie same.
A to jaki rodzaj planu zajęć wybierzesz zależy już tylko od Ciebie.
Na każdy dzień przypisana jest odpowiednia liczba serii oraz cykli. Serie to ilość powtórzeń całego zestawu ćwiczeń, natomiast cykle to ilość powtórzeń danego ćwiczenia.
Pomiędzy seriami można zrobić sobie przerwy, jednak nie powinno się ich robić pomiędzy cyklami, gdyż osłabi to pracę mięśni, które podczas ćwiczenia powinny być cały czas aktywne.

Harmonogram 1

Harmonogram 2

Życzę powodzenia!