Ćwiczenia na pośladki cz. I

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich pośladków, uważasz, że są za małe, za duże, zwiotczałe itd., a marzysz, by Twoje pośladki były jędrne i seksowne, jest na to sposób. Zestaw ćwiczeń, które z łatwością wykonasz sama w domu, pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie pośladków i nadasz im ładniejszy smuklejszy kształt.

Może dobrać ćwiczenia do kształtu pupy, lub też skorzystać z gotowego zestawu, który wyrzeźbi nie tylko pośladki.

Dobierz ćwiczenia do kształtu pupy :

Jeśli pupa jest okrągła: (kształtem przypomina jabłko, pośladki są jędrne). Taka pupa jest marzeniem każdej kobiety. Jednak i na niej może pojawić się cellulit, a także rozstępy.
Odpowiednie będzie dla Ciebie: joga, jogging, wchodzenie i schodzenie po schodach, wymachy nogami, nożyce, przysiady. Ćwicz przez 10-15 minut codziennie.

Jeżeli pupa jest owalna: (taka pupa jest szersza dołem, przypomina kształtem gruszkę, a pośladki mają tendencję do opadania)
Ćwiczenia dla Ciebie: napnij pośladki, wytrzymaj 10 sekund i rozluźnij. Rób to trzy razy dziennie po 30 powtórzeń lub częściej. Ćwicz na stepperze lub poskacz na skakance przez 10 minut, 3-4 razy w tygodniu.

Gdy twoja pupa jest wypukła: (jest dosyć duża, o wystających pośladkach). Pośladki są zbudowane przede wszystkim z tkanki tłuszczowej, dlatego zagraża im cellulit.
Właściwy trening dla Ciebie: marsz, jazda na rowerze, jogging, lub pływanie – 3 razy w tygodniu po 30 minut.

Jeśli masz płaską pupę: (brakuje jej krągłości). To mięśnie i mała ilość tkanki tłuszczowej “tworzą” pośladki, nie obawiaj się więc cellulitu i rozstępów. Mięśnie płaskiej pupy są podatne na modelowanie gimnastyką.
Idealne dla Ciebie będzie: zestaw ćwiczeń w siłowni, pilates lub TBC, polegające na rzeźbieniu mięśni całego ciała, 2-3 razy w tygodniu.

zobacz Ćwiczenia na pośladki cz. II