Ćwiczenia na smukłe uda i jędrne pośladki cz. II.

Ćwiczenie 3
Pozycja wyjściowa: Klęk podparty na przedramionach, plecy proste, szyja jest przedłużeniem tułowia, wzrok skierowany przed siebie, prawa noga wyprostowana uniesiona na wysokość biodra, stopa flex (palce stopy skierowane w stronę kolana).
Opis ćwiczenia: Zginaj nogę w kolanie, tak by tworzyła ona kąt prosty, jednocześnie pamiętaj, aby stopa była skierowana piętą ku górze, po czym wróć do pozycji wyjściowej, powtórz 16 razy i zrób to samo na zmienioną lewą nogę.

Ćwiczenie 4
Pozycja wyjściowa: Klęk podparty na prostych rękach, plecy proste.
Opis ćwiczenia: Zgiętą w kolanie nogę wysuń w bok do kąta prostego, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonaj 16 raz i powtórz to na zmienioną nogę.

Ćwiczenie 5
Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, ręce wzdłuż ciała, wyciągnij w górę złączone ze sobą nogi, tak aby tworzyły one kąt prosty z linią tułowia, pamiętaj, aby nogi były proste w kolanach i piętą skierowane były ku górze, dla ułatwienia może podłożyć ręce pod kość ogonową.
Opis ćwiczenia: Nogi odciągaj daleko od siebie tworząc kąt rozwarty, możesz na moment przytrzymać nogi w maksymalnym ich rozciąganiu po czym wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonaj 16 razy.

Ćwiczenie 6
Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia, nogi ugięte w kolanach, całe stopy oparte na podłożu.
Opis ćwiczenia: Napnij pośladki i unieś biodra, wypychając miednicę jak najbardziej do góry, wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 16 razy.

Ćwiczenie 7
Pozycja wyjściowa: Połóż się na lewym boku, lewą rękę podłóż pod głowę, a prawą połóż na podłożu tuż przed klatką piersiową, lewa noga zgięta w kolanie, a prawa jest prosta wzdłuż ciała.
Opis ćwiczenia: Unieś prawą nogę 5-10 cm od podłoża, zginając ją w kolanie przysuń w stronę lewej nogi, w miarę możliwości najbliżej klatki piersiowej, po czym wracając prostuj nogę i wysuń lekko do tyłu. Ćwiczenie wykonaj po 16 razy na obie nogi.

Po każdym takim treningu zawsze pamiętaj o rozciąganiu mięśni. Swoje ćwiczenia również możesz wzmocnić korzystając z rowerka stacjonarnego lub też ćwicząc na orbitreku.

Powodzenia!