Doskonałe ćwiczenia z hantlami dla kobiet cz. II

Ćwiczenie 3.

Pozycja wyjściowa: Ręce swobodnie wzdłuż ciała.
Opis ćwiczenia: Proste w łokciach ręce wyciągnij w bok na wysokość barków po czym opuść.
Powtórzenia: To ćwiczenie dla zachowania pewnej płynności można rozliczać tylko na sposób: góra, góra – dół, dół oraz góra – dół. Najlepiej powtarzać 8-16 razy maks. 32.

Ćwiczenie 4.

Pozycja wyjściowa: Łokcie zgięte pod kątem 90 stopni i przylegające do talii.
Opis ćwiczenia: Łokcie ciągniemy pulsując trzy razy do tyłu i na cztery prostujemy je daleko w tyle, tak aby poczuć ściągnięte łopatki i napięcie ramion (triceps).
Powtórzenia: 4 serie tylko, rozliczane w sposób opisany w ćwiczeniu.

Ćwiczenie 5.

Pozycja wyjściowa: Ręce wysunięte w bok na wysokości barków, łokcie zgięte pod kątem prostym, tak aby dłonie skierowane były ku górze.
Opis ćwiczenia: Wyciągnij ręce w przód tak aby dłonie i łokcie były ze sobą złączone, po czym wróć do pozycji wyjściowej.
Powtórzenia: Tak samo jak w ćwiczeniu nr 1.

Ćwiczenie 6.

Pozycja wyjściowa: Ręce wyciągnięte w górę nad głową. Dla ułatwienia można trzymać ciężarki w obu rękach splatając ze sobą palce. Aczkolwiek lepiej będzie ćwiczyć pojedynczo, najpierw jedną na rękę, następnie zmienić i powtórzyć to samo na drugą.
Opis ćwiczenia: Łokcie powoli zegnij tak, aby ciężarki kierować w stronę łopatek i wróć do pozycji wyjściowej.
Powtórzenia: Z początku warto zacząć od rozliczania tylko w sposób: dół, dół – góra, góra, bądź dół – góra oraz powtarzać 8-16 razy. Wraz ze wzrostem wytrenowania ćwiczenie można powtarzać tak samo jak w ćwiczeniu nr 1.

Do tego typu ćwiczeń najlepsze będą ciężarki od 1-1,5 kg osoby bardziej wytrenowane mogą również używać o wadzę 2 kg.
Jeśli któreś z ćwiczeń będzie sprawiać trudności z jego wykonaniem można zmniejszyć ilość powtórzeń, aż do momentu, gdy nabierzemy formy.

Najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu z przerwami co drugi dzień.
Życzę wytrwałości i sukcesów w trenowaniu!