Hula hop – zaczynamy kręcić

Jeżeli codzienne bieganie, robienie brzuszków czy też zajęcia aerobiku są dla Ciebie zbyt czasochłonne i męczące to idealnym sposobem zrzucenie zbędnych kilogramów oraz dbanie o sylwetkę może okazać się hula hop. To jakże proste i niepozorne kółko, które pamiętasz jeszcze z czasów dzieciństwa, dziś jest uznanym przyrządem, który pozwala nam wysmuklić talię zrzucając przy tym brzuszek oraz “boczki”.

Możesz to uzyskać w tak prosty sposób, bez wychodzenia z domu, a nawet ćwiczyć oglądając telewizję. Wystarczy, że zaopatrzysz się w to “magiczne kółko”, które zaledwie kosztuje kilka złotych oraz nauczysz się kręcenia hula hop, a Twoja wymarzona sylwetka stanie się wkrótce osiągniętym celem. Jeśli jesteś zainteresowana to przydadzą Ci się poniższe wskazówki.

Na początek wybór właściwego rozmiaru kółka.

Optymalny rozmiar koło dla Twojego wzrostu powinien sięgać do początku dolnych żeber po postawieniu przed Tobą, aczkolwiek możesz też ćwiczyć na mniejszym. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hula hop lepiej wybrać za dużą obręcz niż za małą, gdyż większą zdecydowanie łatwiej wprowadzić w ruch. Natomiast mniejsze kręci się szybciej i umożliwia przy wyższym poziomie zaawansowania wykonywanie ciekawych trików. Rozmiar hula hop jest też zależny od obwodu talii, bo im jesteś szczuplejsza, tym mniejsza powinna być obręcz. Warto więc rozpocząć naukę przy większym hula hop i stopniowo wraz z umiejętnościami przechodzić na coraz to węższe obręcze. Na mniejszym będzie Ci się trudniej nauczyć, ale za to jaką niezmierną satysfakcję uzyskasz jeśli już nauczysz się nim kręcić, przejdziesz od razu do poziomu zaawansowanego.

Jakie znaczenie ma ciężar kółka?

Na początek jak najbardziej wystarczy zwykła, lekka plastikowa obręcz. Jednakże w zależności od poziomu wytrenowania warto zainwestować w nieco cięższą obręcz, a w szczególności jeśli Twoim celem jest nie tylko rozrywka, ale także poprawienie sylwetki. Wówczas owe kółko powinno ważyć w granicach 1,5 do 2 kg. A dzięki temu znacznie szybciej uzyskasz efekty swojej pracy. Możesz również spotkać się z kołami nie tylko o zwiększonym ciężarze, ale też z masującymi wypustkami, które nie zawsze mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz zwiększyć ciężar koła w prosty, domowy sposób możesz zawartość obręczy plastikowej wypełnić np. grochem.

Strony artykułu: 1 2