Poranne ćwiczenia każdego dnia

Zanim przystąpisz do wykonywania poniższych ćwiczeń, rozporządź swój czas na krótki trening kardio, np. wyjdź na kwadrans z domu i energicznie maszeruj, jednak od czasu do czasu fundując sobie truchcik, wybór takiego rozwiązania jest najlepszy latem, a teraz jeśli nie jesteśmy na tyle zahartowani, to lepiej nie wychodzić na dwór o poranku. W tym właśnie przypadku możesz w domu wsiąść na rower stacjonarny i przez ok. 10 minut popedałować. Takie ćwiczenia doskonale pobudzą krążenie, dotlenią organizm jak i również wspomogą proces spalania tkanki tłuszczowej.

Poniżej przedstawiam Wam przykładowy zestaw ćwiczeń jaki powinna zawierać poranna rozgrzewka. Wykonywane codziennie rano potrafią naprawdę czynić cuda, a Ty w szybkim czasie zauważysz świetne rezultaty.

Skłony w siadzie
Skłony w siadzie jest ćwiczeniem, które rozciąga mięśnie tylnej części nóg. Usiąść wygodnie na podłodze w rozkroku. Nogi powinny być lekko ugięte w kolanach. Ręce wyprostuj przed sobą. Następnie wykonaj skłon do lewej nogi, sięgając rękami stopy. W takiej pozycji postaraj się wytrzymać dwadzieścia sekund, jednak pamiętaj aby nie pogłębiać ruchu. Po czym należy wykonać skłon do prawej nogi. Takie ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy na każdą stronę.

Rozciąganie oraz skłony
Rozciąganie i skłony przyczynią się do rozciągnięcia mięśni brzucha oraz mięśni grzbietu. Stojąc w lekkim rozkroku, unieś ręce w górę. Wspinając się na palce, staraj się dotknąć sufitu. Wytrzymaj w takie pozycji kilka sekund. Po czym wykonaj skłon do przodu. Postaraj się rękami dotknąć podłoża. W takiej pozycji wytrzymaj dwadzieścia sekund. Ćwiczenie powtórzy kilka razy, a jeśli czas Ci na to pozwoli nawet kilkanaście razy.

Skręty tułowia
Skręty tułowia przyczynią się do rozciągnięcia mięśni tułowia. Aby wykonać to ćwiczenie stań tyłem do ściany i w lekkim rozkroku. Po czym odwracając się w lewą stronę, oprzyj się obiema rękami o ścianę, ręce mniej więcej ułożone tak jakbyśmy ćwiczyli pompki. W takiej pozycji wytrzymaj kilkanaście sekund. Następnie potwórz to samo na drugą stronę. Ćwiczenie potwórz po 3-5 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie podobne możesz wykonywać w pozycji siedzącej. Usiądź na podłodze, tak aby stopy złączyć podeszwami jednocześnie rozchylając kolana do zewnątrz. Odwróć się w lewo i dotknij podłogi za sobą. W takiej pozycji wytrzymaj kilka sekund. Po czym wykonaj to samo na drugą stronę. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

Spinanie brzucha + “łódeczka”
To ćwiczenie przyczyni się do wzmocnienia mięśni przykręgosłupowych. Połóż się na plecach na macie, bądź dywanie. Unieś nogi zgięte w kolanach tak, aby tworzyły kąt prosty, a ręce spleć na karku. Głowę oraz barki unieś lekko w górę spinając przy tym mięśnie brzucha. Wykonaj maksymalną dla Ciebie liczbę powtórzeń, np. 15, 20, 32 w zależności od poziomu wytrenowania oraz Twojego czasu na poranną rozgrzewkę. Pamiętaj, aby nie wykonywać ćwiczeń “na szybkości” tylko powoli i delikatnie.
Następnie połóż się na brzuchu, a ręce wyciągnij daleko przed siebie. Oderwij ramiona oraz klatkę piersiową od podłogi mocno napinając pośladki. W takiej pozycji wytrzymaj ok. dwadzieścia sekund. Ćwiczenia powtórz kilka razy.

Te kilka prostych ćwiczeń sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej, wystarczy tylko że znajdziesz odrobinę czasu rano, aby je wykonać. Już po kilku dniach porannej rozgrzewki zauważysz znaczące zmiany, idąc do pracy będziesz wyspana, wypoczęta i tryskająca energią na cały dzień.

Możesz również samemu komponować sobie ćwiczenia, był to tylko przykładowy zestaw, natomiast ćwiczeń na poranną gimnastykę jest masę i możesz ciągle je sobie urozmaicać, aby nie znudziła Ci się rozgrzewka. Bowiem porannych gimnastyk masz aż 365 w roku, więc zobacz ile masz możliwości, wystarczy tylko chcieć!