Sposób na świetny brzuszek – kilka prostych rad.

Marzeniem każdej kobiety jest zapewne to, aby jej brzuch był płaski, bez zbędnej oponki oraz boczków, z którymi zwykle mamy największe problemy. Płaski brzuszek celem kobiet, a “sześciopak” marzeniem chyba każdego mężczyzny, choć coraz częściej zdarza się, że kobiety wybierają właśnie ćwiczenia ABS, aby też chwalić się swoim 6packiem.

Zdanie na temat kobiety z owym kaloryferem na brzuchu jest dość podzielone. Jedni patrzą na nie z zachwytem, inni zaś twierdzą, że wyglądają aseksualnie. A dlaczego?? Być może jest to po prostu spowodowane zazdrością jaka się rodzi patrząc na świetnie wyrzeźbiony brzuch kobiety, podczas gdy niektórzy mają tylko mięsień piwny i ciężko im się zabrać, aby to zmienić. Inni najzwyczajniej nie lubią widoku. Niezależnie od tego czy pracujesz na sześciopak czy tylko chcesz uzyskać płaski brzuszek poniższe wskazówki będą właśnie dla Ciebie:

1. Systematyczność:

Pamiętaj, aby Twoje treningi były systematyczne. Ćwicz zatem 3-4 razy w tygodniu, a jeśli to możliwe to najlepiej codziennie. Ćwiczenia brzucha wykonuj podczas każdego treningu. Opracuj sobie harmonogram treningów i należycie go przestrzegaj.

2. Kolejność ćwiczeń:

Trening nie należy rozpoczynać ćwiczeniami trudnymi. Zacznij od prostych ćwiczeń, które powtarzane w seriach (3 lub 4 serie po 15 do 25 powtórzeń) sprawią, że poczujesz pracujące mięśnie. Ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonuj dopiero, gdy pozostałe partie mięśni są już rozgrzane. Ćwiczenia rozciągające są nieodzownym elementem zakończenia każdego treningu.

3. Zalecenia dla osób z dużą nadwagą:

Treningi trzy lub cztery razy w tygodniu: ćwiczenia aerobowe (ok. 50 minut, o średniej intensywności) oraz ćwiczenia wzmacniające całe ciało, w tym mięśnie brzucha również. Dla przypomnienia: mała ilość serii i duża liczba powtórzeń.

4. Dla tych, o umiarkowanej budowie ciała:

Treningi trzy razy w tygodniu po 40 minut (ćwiczenia aerobowe o śr. intensywności). Dodatkowo ćwiczenia wzmacniające całe ciało, (w tym 3-4 serie na mięśnie brzucha, a ilość powtórzeń od 15 do 25).

5. Założenia czasowe:

Nie licz na to, że uda Ci się uzyskać pożądany efekt w ciągu zaledwie 2, 3 tygodni. Wyznacz sobie przynajmniej 6 tygodni, a najlepiej ok. 8 tyg.

6. Trening i dieta – jako nieodłączne elementy:

Z momentem rozpoczęcia ćwiczeń należy wprowadzić zmiany w swojej diecie. Na starcie zmniejszenie ilość spożywanych pokarmów o 15 do 25 procent. Ograniczenia ilości pieczywa, mięsa oraz wędlin, natomiast wprowadzenie więcej warzyw i owoców. Picie dużych ilości wody mineralnej (niegazowanej, niesmakowej). Dobrze też przestać słodzić kawę oraz herbatę, aż po jakimś czasie przyzwyczaisz się do niesłodkich napojów. Jedz to, co lubisz, najlepiej o określonych porach, posiłki powinny sprawiać Ci przyjemność, a nie stanowić dla nas karę bardzo źle smakującą… Posiłki zatem powinny być lekkie i z umiarem, unikać należy objadania się.

Jeśli zauważysz, że osiągnąłeś już swój cel, Twoje mięśnie brzucha są świetnie wyrzeźbione, nie rezygnuj z ćwiczeń. Zaprzestanie ćwiczeń spowoduje, że efekt ten będzie bardzo krótkotrwały. Pamiętaj jednak, że zmieniłaś swoje nawyki żywieniowe oraz tryb życia. Powiedz sobie: “jestem z siebie dumna i nie zamierzam już rezygnować z tego zdrowego stylu życia!”