11 przykazań samodoskonalenia

Aby uzyskać doskonałą sylwetkę, wyrzeźbić swoje mięśnie, czy też zrzucić parę kilo, gubiąc przy tym kilka centymetrów, potrzebna jest dostateczna wiedza. Poniżej znajdziesz 11 wskazówek, dzięki którym osiągniesz swój sukces wytrwale trenując swoje ciało.

1. Opanuj poprawną technikę

Niezależnie od tego co ćwiczysz, czy trenujesz mięśnie brzucha, podnosisz ciężary czy też grasz w tenisa, najważniejsze to poznać prawidłową technikę. Tylko tak uchronisz się przed urazami, a osiągnięcie długoterminowych celów stanie się jak najbardziej możliwe.

2. Trenuj systematycznie

Oczywiście, nie chodzi tutaj o to, że nie możesz robić sobie przerw, aby uzyskać wymarzone rezultaty, po prostu trzymaj się wyznaczonego wcześniej programu i nie pozwalaj sobie na robienie zbyt długich wagarów. Im dłuższe przerwy, tym trudniej będzie Ci zacząć ponownie, co więcej, nie będzie to kontynuacja programu, tylko znów będzie zaczynać od początku, warto zatem odpuszczać sobie trening?

3. Daj ciału możliwości na regenerację

Ciało, od którego tyle wymagasz, musi dostać odpowiednio dużo wody, właściwe jedzenie oraz tyle snu ile potrzebuje. Niektórym wystarcza 7 godzin snu, a inny potrzebują 9. Sam/a w końcu zauważysz ile snu naprawdę potrzebujesz.

4. Wciąż wyznaczaj nowe wyzwania swojemu organizmowi

Bez wykonywania coraz trudniejszych zadań nie będzie też postępów, ma sens? Dlatego tak ważne jest żeby urozmaicać sobie, dodaj coraz nowsze trudniejsze ćwiczenia, wyzwania, aby móc się rozwijać.

5. Wierz w osiągnięcie swoich celów

Jeśli nie będziesz wierzyć, zrezygnujesz szybko z ćwiczeń, poddasz się przy pierwszej napotkanej trudności, stwierdzisz, że to nie ma sensu. Jeśli zaś uwierzysz znajdziesz sposób na realizację zamierzeń.

6. Nagradzaj się

Jeśli nie cieszysz się ze swoich sukcesów oraz dotychczasowych osiągnięć ćwiczenia przeradzają się w rutynę, której wcale nie będziesz chcieć realizować. Po zrealizowaniu pierwszego tygodnia, bądź miesiąca udanych treningów, kup sobie książkę, idź do kina, albo zjedz obiad w ulubionej restauracji. Nagroda zawsze musi być wprost proporcjonalna do realizowanego planu, nigdy nie może przewyższać mały kroczków, które udało się już zrealizować. Im większe wyzwanie tym lepsza nagroda, proste.

Strony artykułu: 1 2