Odchudzanie – jestem gotowa.

Przed sobą masz do zrzucenia kilkanaście kilogramów. Załamujesz się, gdyż przeraza Cię fakt takiego wyzwania, a nie wiesz jak się z tym uporać. Brakuje Ci wiary w siebie oraz motywacji do działania. Nie masz najmniejszej ochoty wychodzić z domu, wstydzisz się swojego wyglądu (odstający brzuszek, fałdki po bokach, zgarbione plecy, itp). Nie masz chęci do życia i tak naprawdę jest Ci już wszystko jedno. Twoje znajome z pracy, koleżanki z klasy, czy sąsiadki są szczupłe, więc nie rozumieją Cię, nie możesz liczyć na ich pomoc oraz wsparcie. Tak naprawdę czujesz się z tym sama, bezradna. Czujesz się podle, jesteś zbyt słaba i często ulegasz swoim słabościom. Jest na to rada!

Na początek, uwierz w siebie! To jest podstawa, gdyż właściwe podejście jest najważniejsze. Krok drugi zaakceptuj się taką jaka jesteś. Nie każda może być supermiss, niektórzy mają skłonność do tycia oraz dziedziczoną w genach sylwetkę, możesz również mieć problemy zdrowotne, np.: niedoczynność tarczycy, przez co nienaturalnie przybierasz na wadze. Zaakceptuj to, a możesz temu zapobiec. Akceptacja siebie samej, następnie zmiana krok po kroku tego co sprawiało, że czujesz się źle. Małymi kroczkami zaczynaj zmieniać swój tryb życia, wprowadzając dietę oraz dodając stopniowy trening, a uwierz mi, że się uda. Pomyśl sobie jak to za parę miesięcy dokonałaś przemiany, jesteś zadowolona ze swojego wyglądu oraz dumna ze swojej wytrwałości. Teraz krok trzeci – czyli jak to zrobić? Na pewno nie głódź się, bo utyjesz, dieta oraz głodówki będą mieć odwrotne efekty.

Przechodzimy do treningu. Wiem, że jest czasem ciężko, ale bez tego niczego nie zmienisz. Zacznij biegać, jeździć na rowerze, bądź rolkach, wybierz skakankę, itp. Pamiętaj, musisz wybrać taki trening, który polubisz i będzie dawał Ci satysfakcję. Ćwicz najlepiej rano, gdyż o poranku szybciej spalasz tkankę tłuszczową niż popołudniem.

Uwierz w siebie, a wiara czyni cuda! Powodzenie zatem i pamiętaj, że ja w Ciebie wierzę, jeśli Ty też to zrobisz uzyskasz swój większy lub mniejszy sukces. Psychika jest tutaj najważniejsza, pomyśl: dam radę, wytrwam.

Uda Ci się to, musisz tylko tego chcieć!