Siłownia na dobrą sylwetkę

Zwykle motywacją jaką się kierują miłośnicy siłowni jest to, że pragną mieć dobrze ukształtowaną i wyrzeźbioną sylwetkę. Poza zdrowym i silnym ciałem, rodzi się też chęć podobania się płci przeciwnej, gdyż posiadamy najczęściej dobre samopoczucie wynikające z przekonania iż wyglądamy atrakcyjnie. Wiele panów dodaje również, że satysfakcję sprawia im robienie wrażenie na kolegach czy też uzyskiwanie respektu na ulicy.

Zatem siłownia staje się skutecznym lekiem na kompleksy. Dziewczyny mogą wyrzeźbić zgrabną sylwetkę, a mężczyźni, nawet ci którzy wyglądają wychudzeni, o delikatnej budowie mogą zyskać masę mięśniową oraz siłę fizyczną. Jednym z najczęstszych powodów pierwszej wizyty jest chęć zrzucenia nadwagi. I to właśnie pod okiem profesjonalisty, który zaplanuje najodpowiedniejszy cykl ćwiczeń oraz ustali dietę zdecydowanie łatwiej Ci będzie osiągnąć efekty niż samotnie zmagając się ze zbędnymi kilogramami ćwicząc w domu.

Siłownia jest także dla tych, którzy są miłośnikami innych sportów, uprawiając jakąś dyscyplinę sportową amatorsko czy też wyczynowo. Jest to dla nich świetne przygotowanie do uprawiania sportu wymagające kondycji, sprawności czy siły, bądź jest uzupełnieniem uprawianego sportu. Może też stanowić dla nich “przeczekanie”, jeśli ich dyscyplina jest uprawiana sezonowo, np. kolarstwo, zimą siłownie są wręcz przepełnione takimi sportowcami, oni nie chcą czekać do powrotu lata, wybierają np. zajęcia spinningowe, albo po prostu sami komponują sobie plany treningowe.
Takie uzależnienie od sportu jest wręcz podziwiane przez innych, którzy najczęściej zazdroszczą, ponieważ sami nic z tym nie robią chociaż niejednokrotnie, by chcieli.
Już kilkunastoletni chłopcy marzący o sukcesach w jakiejś konkretnej dyscyplinie sportowej np. w piłce nożnej, boksie, zapasach, itp. zaczynają właśnie od siłowni, aby zwiększyć swoje szanse na lepszą pozycję w klubie sportowym.

Jeśli oglądasz programy sportowe i masz na coś “cichą zajawkę”, a raczej bierną postawę, pamiętaj nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Jeśli naprawdę chcesz trenować, nie bój się zabrać za hantelkę, jeśli podoba Ci się kolarstwo czy też biegi, zacznij ćwiczyć, siłownia posłuży Ci bieżnią, rowerem treningowym czy innym sprzętem… Wystarczy tylko chcieć. A kto wie, może spotkamy się kiedyś na zawodach?