Twoje cele muszą być prawdziwe, czyli dlaczego tego chcesz…

Jeśli dążysz do czegoś, do jakiegoś wcześniej wyznaczonego celu i nagle coś Ci nie wychodzi, staje na przeszkodzie, to znak, że powinnaś coś zmienić… Zatrzymać się na moment i przemyśleć czy naprawdę to co chcesz osiągnąć ma sens i czy Ty naprawdę tego chcesz. Pewnie nie jedna z nas pomyśli, co za brednie tutaj wypisuję, pomyśli sobie: jak to? To chcesz mi wmówić, że to co chcę osiągnąć to wcale tego nie chcę. Jak mogę nie chcieć, jeśli całe życie o tym marzę i poświęciłabym wiele, aby tylko móc to osiągnąć, zrealizować? Nie, ja tego wcale nie chcę Ci powiedzieć. Po prostu musisz sobie uświadomić dlaczego tak naprawdę tego chcesz, czyli po prostu znaleźć prawdziwe cele. Bo być może uzasadnienie celu jest zbyt małe i nie pozwala Ci na działanie.
Przykładowo: dlaczego chcemy schudnąć? – żeby być szczupłą. Czy uważasz, że jest to wystarczający argument, dla którego zrealizujemy nasz cel? Nie! I przy pierwszej lepszej napotkanej trudności najprawdopodobniej się poddasz, bo Twoje uzasadnienie jest zbyt słabe, aby stworzyć silną motywację oraz przekonanie, że naprawdę tego chcesz i to Ci się uda.
Mocniejszymi, bardziej uzasadnionymi argumentami mogą być np. odpowiedzi: żeby zadbać o swoje zdrowie, poprawić samopoczucie, odciążyć obolałe nogi, które przy większej nadwadze mogą stworzyć istotne problemy, jeśli nie zacznę teraz interweniować, itp., itd. A im więcej takich powodów tym lepiej. Ma sens? Musisz zastanowić się w głąb siebie, dlaczego naprawdę tego chcesz, bo jeśli dotychczasowe uzasadnienia nie zbliżyły Cię bo celu, to powinnaś je zmienić, zmienić na takie, które stworzą silne przekonania chcę, muszę to zrobić i wiem, że mi się uda. Sama będziesz wiedziała, które z powodów mają dla Ciebie większe znaczenie i co naprawdę jest Cię w stanie zmotywować.

Niebawem: Cel a obietnice…