Zacznij działać – realizacja celów.

Brakuje Ci czasem “działania w działaniu”, a wszystko co robisz nie zbliża Cię do celu? Wydaje Ci się, że Twój trening nie jest na tyle satysfakcjonujący, a Twoja motywacja coraz bardziej spada? A jeśli tylko napotykasz kolejne przeszkody na drodze do sukcesu, zastanawiasz się czy to co robisz naprawdę ma sens?

To zrozumiałe, każdy przez to przechodzi, wcześniej czy później, ale każdego z nas może spotkać taka chwila słabości, bądź jakichkolwiek wątpliwości… Jedni przy tym zrezygnowani poddają się i już nigdy nie podejmują tego zadania, inny zaś silniejsi i bogatsi w nowe doświadczenia idą dalej, podnosząc sobie tym samym poprzeczkę jeszcze wyżej.
Co zatem zrobić, aby wygrać z każdymi przeszkodami i należeć do tej drugiej grupy, zwycięzców, którzy zapewne mają wysokie ambicje i zrealizowane cele? Zastanawiasz się pewnie jak oni to robią, jeśli Ty przy tych samych trudnościach się poddałeś. Zastanawiasz się jak im się udało, to proste, mają silną motywację, swoje wewnętrzne przekonanie, że osiągną cel, mają po prostu tą pewność, obraz zwycięzcy, którego Tobie brakuje.

Jeśli pojawia się moment zniechęcenia, wątpliwości i w końcu myśl o poddaniu się, to wiedz, że coś tu jest nie tak. A może po prostu zabierasz się za to od dupy strony  i dlatego wszystko do czego aż się palisz nie udaje się. To nic innego jak tylko sygnał, że musimy coś w tym zmienić, bo wybierając tę drogę nie uda się nam daleko zajechać, osiągnąć celu. Co więcej możemy zniechęcić się zupełnie i nie podejmować już żadnych działań, myśląc: “wcześniej się nie udało to teraz, też się nie uda, szkoda moich starań.” Nie!! Tutaj zapalam czerwone światło, coś było nie tak, a Ty wkrótce dowiesz się krok po kroku co to jest i jak tego uniknąć, aby mieć przed sobą obraz wygranej. Jak realnie oceniać “zadanie” i jak stworzyć silne przekonanie, zrobię, uda się, mam to!

Niebawem ukażą się artykuły, w których znajdzie kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci zacząć działać, a może nawet zachęcą do zmian w Twoim życiu na dłużej…