"Odchudzanie – fakty i mity" B. Gawryluk

Książka “Odchudzanie – fakty i mity” Barbary Gawryluk jest napisana łatwym, prostym językiem, przez to przyjemnie się czyta, aczkolwiek niczego nowego nie wnosi. Ku mojemu zdziwieniu e-book choć chwytliwym tytułem przedstawia nam prawdę, którą niemalże każdy zna, nie ma w niej odkryć, bądź jakiejkolwiek skutecznej recepty na odchudzanie, jeśli ktoś takowej poszukuje. Myślę, że sam tytuł oraz wiele opinii na jej temat, jakie możemy znaleźć w internecie brzmi zbyt obiecująco, a ci którzy nastawiają się na poznanie błędów w odchudzaniu oraz cennych wskazówek mogą zostać rozczarowani. Książka jest dobra dla bardzo początkujących, którzy zupełnie wcześniej nie mieli styczności z żadną z diet, a chcą zacząć odchudzanie lub zdrowiej się odżywiać. Ci którzy wcześniej już eksperymentowali i próbowali zmienić swoje nawyki żywieniowe z pewnością posiadają wiedzę zawartą w tym e-booku, jeśli nie większą.

Książka ta przedstawia najpopularniejsze fakty i mity dotyczące odchudzania, być może nie jest to super cenna wiedza, aczkolwiek plusem jest to, że zostało to wszystko zgromadzone w jednym miejscu, bez zbędnego surfowania po sieci możemy mieć dostęp do podstawowych prawd w odchudzaniu, które tworzą jedną spójną całość. Natomiast dla zachłannych wiedzy zawarta w niej treść będzie niewystarczająca.

Owszem, pokazuje prawdziwe oblicze różnych diet, ujawniając ich wady i zalety, co jest przeciwieństwem do wielu informacji szerzonych przez media na temat zdrowego odżywiania oraz stylu życia, które zachwalają metody, jakie aktualnie są na topie. Nie sugerujmy się więc tym co jest modne, jeśli nie znamy skutków ubocznych. Nie zawsze diety, które obiecują szybką utratę wagi, co ciekawego bez efektu jo-jo są naprawdę skuteczne i dla nas bezpieczne oraz zdrowe. Warto przyjrzeć się bardziej z tego właśnie punktu widzenia.

Książkę tę warto wskazać odchudzającym się nastolatkom, które w sieci spotykają dość podzielone zdania na temat diet oraz odchudzania, aby uniknąć błędów oraz zapobiec poważnym konsekwencjom stosując przez młodą dziewczynę nieodpowiedniej diety, którą akurat polecała jej koleżanka. Myślę, że e-book zawiera praktyczne informacje dla tych dziewcząt, do których często docierają przeczące sobie informacje, będzie stanowił swego rodzaju drogowskazem mówiącym o racjonalnym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia. Co więcej jest to darmowy, dostępny e-book, gdzie młode dziewczyny nie są narażane na dodatkowe koszty, aby wzbogacić swoją wiedzę o główne fakty i mity w odchudzaniu, w celu uniknięcia m.in. “głodówek” oraz nie wybierania takich niebezpiecznych diet jak np. dieta kopenhaska.

Raczej książka ta mnie nie urzekła, jednak to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Można tu znaleźć kilka dość znanych ciekawostek, które być może mogą komuś przydać się w odchudzaniu, aczkolwiek wątpię, aby pozwoliła komuś znacząco odmienić swoja sylwetkę. Książka jest dość ogólnikowa, temat zbyt skrótowo potraktowany, a diety wcale nie są opisane tak szczegółowo. Nie radzę mieć zbyt dużych oczekiwań od tej publikacji, bo można być trochę zawiedzionym. Wybór jednak pozostawiam Tobie.