Schudnij wiosną…

Zima… Brak słońca… Brak energii… Gdy często nas dopadała chandra, a te długie zimowe popołudnia, były dowodem na to, że nic nam się nie chciało i niby znikąd przybywało kilogramów na wadze… Jeśli ten problem jest Ci znajomy to ten artykuł jest dla Ciebie! 

Wiosna wręcz zagrzewa nas do walki, zachęca do wprowadzenia zmian w swoim życiu, a pierwszy dzień wiosny może stać się wyznacznikiem naszego nowego postanowienia. Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Zadbać o formę i ciało po “ospałej” zimie? Wrócić do wymarzonego rozmiaru? Nie czekaj, obudź się! Poniżej przedstawiam kilka każdemu znanych, jednak przez ich “łatwość” zapomnianych sposobów jak korzystać z uroków wiosny i tym samym spalać nagromadzone przez zimę kalorie.

Dzień pierwszy, zacznij od spaceru:

Lubisz spacerować? To dobrze, jednak dlaczego o tym zapominasz? Może i pogoda nie zawsze zachęca do wychodzenia na dwór, ale pamiętaj jest już wiosna, a z każdym dniem słońce świecić będzie coraz mocniej. Znajdź więc choć pół godzinki czasu na spacer, na pooddychanie świeżym powietrzem, upajanie się śpiewem ptaków oraz obserwowaniem budzącej się do życia przyrody. Zafunduj sobie spacer np. po parku, po lesie, dzięki temu nabierzesz więcej energii do życia, a jeśli będzie to dłuższy spacer na pewno spalisz przy tym troszkę kalorii, warto?? Oczywiście, że warto! I nadal siedzisz w domu?
Zamiast wracać z pracy autobusem, tramwajem wybierz pieszą drogę powrotną. Jeśli masz jednak daleko możesz wysiąść przystanek, bądź dwa wcześniej i ostatni etap do domu przejść spacerkiem. Sama zauważysz, że jest to doskonały relaks, aby odstresować się po pracy i od natłoku całego dnia.

Dzień drugi, wybierz rower:

Rower to nie tylko ulubiony sprzęt z dzieciństwa na którym mogłaś śmigać godzinami, ale także doskonały sposób spalania kalorii oraz rozrywki dla każdego. Warto w swoim życiu znaleźć choć chwilę na ten magiczny środek transportu, który spowoduje radość na Twej twarzy i zadba o wygląd Twojej sylwetki. Jeśli nie lubisz jeździć sama, zaproś koleżankę, kolegę na wspólną przejażdżkę rowerami. Wybierzcie ciekawą trasę i do dzieła, a taki sposób rozrywki na pewno Ci się spodoba. A kto wie, może na tyle znów pokochasz rower, że posłuży Ci on na co dzień, w drodze do pracy, na zakupy, itp.

Strony artykułu: 1 2 3