10 Korzyści, płynących z uprawiania sportu cz. I

Sport powinnaś uprawiać nie tylko wtedy kiedyś chcesz zrzucić parę kilo, ale ze względu na jego plusy powinien być on codziennością. Porównując życie swoich dziadków ze swoim, a swoje życie jeszcze do młodszych od Ciebie zauważysz, że jest w nim coraz mniej ruchu. Praca głównie przy biurku, na zakupy już nie pieszo, a czas wolny zwykle spędzany przed telewizorem albo przy komputerze.

Oczywistością jest, że uprawianie sportu ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak wiele z nas zapomina o zaletach uprawiania sportu i dlatego sport schodzi na drugi plan. Dlatego też zawsze powinnaś znaleźć czas na zdrowy trening.

Lista 10 korzyści płynących z uprawiania sportu:

1. Samopoczucie
Dzięki ćwiczeniom fizycznym samopoczucie ulega zdecydowanej poprawie, pobudzi się nasze ciało, dostaniesz więcej energii do życia i możesz w końcu odprężyć się po pracy. Dodatkowo ruch przyczynia się do zwalczania stanów depresyjnych oraz redukuje stres, a dzięki obniżonemu poziomowi stresu nauczysz się myśleć pozytywnie. Sport dodaje pewności siebie, wprowadza samodyscyplinę oraz uczy odwagi. Poznasz swoje fizyczne granice i nauczysz pracować się w grupie, co przyda się również w pracy.
Podczas uprawiania sportu wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny, mające wpływ na poprawę nastroju. Sport ma również dobroczynne działanie na sen oraz poprawia ogólną kondycję fizyczną.

2. Waga ciała
Nie musisz stosować diety, gdyż wysiłek fizyczny doskonale obniży wagę ciała, przyspieszy metabolizm oraz spali zalegającą tkankę tłuszczową.

3. Sylwetka
Znakomita poprawa napięcia mięśni i skóry, daje efekt smukłej i wysportowanej sylwetki.
Zanikają fałdki tłuszczu, przygarbione plecy się prostują i brzuszek przestaje wystawać.

4. Wieczna młodość
Sport nie tylko dodaje energii, sprawia, że czujemy się i wyglądamy lepiej, ale także odmładza.

zobacz 10 Korzyści, płynących z uprawiania sportu cz. II