Buty Reebok Easy Tone – również dla biegaczy.

Firma Reebok, znana na polskim rynku również z obuwia biegowego, a ponadto  wprowadziła nowość, atrakcyjną promocję butów Easy Tone (słynących także pod pseudonimem „twoje piersi będą zazdrosne”). Początkowo buty z tej serii były przeznaczone tylko dla kobiet i to niekoniecznie tych aktywnych, biegających, teraz Reebok poszerzył swoją ofertę wzbogacając ją o buty biegowe z serii Easy Tone.

Buty biegowe Easy Tone, czyli Run Tone.
Obuwie z serii Run Tone to obuwie przeznaczone dla początkujących i średnio-zaawansowanych biegaczy z systemem Easy Tone. Obuwie dostępne jest już w Polsce, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dostępność ta jest już na tyle powszechna, że prawie wszystkie salony Reeboka mają obuwie na stanie.

Buty Run Tone mają pomagać w kształtowaniu dolnej części ciała, przeważnie pupy, ud oraz łydek (ściślej mięśnia pośladkowego wielkiego, ścięgien podkolanowych i łydek).

Na czym polega system butów Easy Tone?

Easy Tone to nic innego jak kolejna podeszwa buta biegowego (spacerowego, treningowego, jak zwał tak zwał). System opiera się na sześciu komorach powietrza, działających jak piłka treningowa.
System Easy Tone, tworząc lekka niestabilność podczas ruchu, powoduje, że mięśnie wykonują większy wysiłek.

 

 

Czym się różni Easy Tone od Run Tone?
Reebok Easy Tone to system obuwia do codziennego chodzenia, spacerów i lekkich treningów. Nie został on zaprojektowany do treningów biegowych. System Easy Tone ma z reguły tylko dwie komory powietrzne w podeszwie.

System Run Tone jest bardziej zaawansowany technologicznie. Buty te mają już aż sześć komór, między którymi przepływa powietrze specjalnymi kanalikami.

Reebok i eksperymenty z Easy Tone.
Reebok, potwierdzając skuteczność nowego systemu nośnego, przeprowadził badania na Uniwersytecie Delaware. Nie można dokładnie zagwarantować, na ile można wierzyć tego typu badaniom, ale potwierdziły one, że praca mięśni w obszarze pośladków była większa o 28% niż w przypadku używania innego obuwia Reebok, a w niższych partiach nóg oscylowała w granicach 11%.

Reebok przyznaje jednak, że organizm może po dłuższym czasie przyzwyczaić się do używania Easy Tone i efekt ten może się osłabić.

Czy Reebok Easy Tone to buty dobre dla biegaczy?
Trudno jednoznacznie określić czy buty z tej serii będą odpowiednie dla każdego biegacza, gdyż dla jednego może być dostarczająco dobrym rozwiązaniem, dla innych zaś niespełniającym oczekiwań. Jednak głównym ich przeznaczeniem jest służyć biegaczom, poprawiając wydajność każdego treningu.

Od lat wiadomo, że początkujący biegacz nie potrzebuje najlepszych systemów nośnych, jednak zawsze przyjemniej i łatwiej biegać w dobrym, wygodnym obuwiu. Run Tone zaleca się także początkującym biegaczom.

Dla szukających modnego buta biegowego.
Reebok Easy Tone (lub Run Tone) to z całą pewnością produkt luksusowy. Reklamują go między innymi Lewis Hamilton – mistrz Formuły 1 oraz Helena Christensen – duńska modelka i twarz kolekcji Reebok w 2010 roku.

Obuwie z całą pewnością staje się bardziej popularne z dnia na dzień, w tym sezonie wprowadzono wiele nowych, ładniejszych modeli buta i wciąż przybywa coraz większy wybór.

Ile kosztuje Easy Tone i Run Tone?
Podstawowe modele Reeboka z serii Easy Tone kosztują już od 210 złotych za parę. Najdroższe modele to już około 400 złotych. Buty Run Tone, to trochę bardziej zaawansowana technologia i ich ceny są o kilkadziesiąt do 100 złotych wyższe.

Easy Tone dla mężczyzn?
Jasne, czemu nie. Reebok wprowadził już kilkanaście modeli buta Easy Tone i Run Tone dla mężczyzna na całym świecie. W Polsce początkowo dostępnych będzie 3-4 modele dla mężczyzn, aczkolwiek ta liczba zapewne wkrótce się zmieni.