Plusy biegania.

Bieganie jest jedną z najprostszych, najczęściej wybieranych oraz najbardziej naturalnych form ruchu dla zdrowia. Może nam dać świetne rezultaty w naprawdę krótkim czasie, a co najlepsze niewiele kosztuje. Taka aktywność dostarcza Tobie i Twojemu organizmowi wiele korzyści zarówno z aspektu psychicznego jak i również fizycznego.

Gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy zaczynamy właśnie od biegania. Kiedy chcemy poprawić formę myślimy akurat o bieganiu. Jednak bieganie to nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów czy poprawienie kondycji… Biegając możesz zapobiegać chorobom serca, nowotworom, cukrzycy, osteoporozie, nerwicom, depresji i wielu innym cywilizacyjnym zmorom. Sama zobacz ile dobrego możesz zyskać.

1. Chwila tylko dla Ciebie – biegając możesz uwolnić się od codzienności, uciec od zgiełku miasta i rozmów. Biegając w lesie możesz rozkoszować się ciszą oraz spokojem. Pozwoli Ci to na odstresowanie po ciężkim dniu. Jest to doskonały odpoczynek wśród śpiewu ptaków i szumy drzew, a Ty możesz przemyśleć ważne sprawy, być może akurat wtedy przyjdzie Ci jakieś dobre rozwiązanie.

2. Lepsze samopoczucie – systematyczny ruch oraz bieganie znakomicie poprawi Twoje samopoczucie oraz sprawi, że zmęczenie po każdym treningu da Ci dodatkowego kopa, przez wydzielone endorfiny (hormony szczęścia). Powrócą także sprawność i optymizm, kondycja, ogólne zrelaksowanie i lepszy sen.

3. Dawka energii – biegowy wysiłek da Ci dużo pozytywnej energii oraz pozwoli na uśmiech na Twojej twarzy. Osiągniesz cel, pokonasz wszelkie bariery oraz doładujesz swoje akumulatory na cały dzień.

4. Zwalczenie stresu – gdy zaczynasz biegać, wyrzuć swoje złe emocje oraz wszystko to co Cię męczy. Podczas treningu możesz zastanowić się nad pewnym sprawami, jest to doskonały czas na przemyślenia sytuacji oraz wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Biegowy wysiłek pozwoli Ci na zachowanie „trzeźwego”, świeżego umysłu, dzięki czemu realnie oceniasz problem oraz jego rozwiązanie. Dodatkowo nie będziesz się martwić oraz rozładujesz emocje, gromadzące się w Twoim organizmie. Poprawi się również stan psychiczny, wpływający również na poprawę snu, a także jedzenia.

5. Doskonała sylwetka – regularne, codzienne ćwiczenia zagwarantują Ci dobrą sylwetkę. Zgubisz zbędne kilogramy, a Twoje ciało znów wróci do formy. Poczujesz tą lekkość, jakbyś mógł góry przenosić. Dzięki treningom zrzucisz trochę brzuszka, wyszczuplisz nogi i ujędrnisz pośladki.

6. Poczujesz się lepiej w swoim ciele – dobra sylwetka, pare kilogramów mniej, dobre wyniki oraz osiągnięcie celu pozwoli Ci na pozbycie się różnych kompleksów oraz zadowolenia z samego siebie. Powiesz, czuję się dobrze i jestem z siebie dumny, a wreszcie zdasz sobie sprawę że bieganie to jest to co chcesz robić przez całe życie.

7. Więcej pewności siebie – bieganie przywróci Ci wiarę w siebie i własne możliwości, dzięki czemu nabierzesz pewności siebie. Podczas rozmów, kontaktów z ludźmi będziesz bardziej pewny siebie i poczujesz swobodę kontaktu w zawieraniu nowych znajomości.

8. Osiągnięcie celu – jeśli postawisz sobie cel, np: schudnę 10 kg, to gdy zrealizujesz ten cel zyskasz dodatkowy przypływ energii i będziesz szczęśliwy. Miły stan zadowolenia z tego, że dokonałeś to o czym marzyłeś. Pamiętaj jednak, aby nie spoczywać na laurach i po osiągniętym celu wybierz kolejny, tak aby wciąż motywować się do dalszej pracy.

9. Lepsze krążenie – Dzięki temu, że Twoja krew zacznie szybciej krążyć, tkanki, mięśnie, serce nerki oraz inne narządy będą lepiej ukrwione i dotlenione. W skutek tego zyskasz lepsze samopoczucie, a także lepszą pracę Twojego organizmu.

8. Lepsza wydolność organizmu – zapewne nie raz zdarza Ci się podbiec do tramwaju czy do zmieniających się świateł. Potem masz zadyszkę i dyszysz przez najbliższe kilka minut, gdy zaczniesz biegać, o zadyszce możesz zapomnieć raz na zawsze. Do tramwaju dobiegniesz bez zadyszki, a 10-te piętro swojego bloku pokonasz bez potrzeby windy. Codzienne czynności będzie Ci łatwiej wykonywać, dodatkowo będziesz mieć więcej energii do działania.

9. Lepsza ochrona organizmu przed infekcjami – dzięki leukocytozie, Twój organizm będzie produkował więcej naturalnych przeciwciał. Podczas, gdy wszyscy wokół będą kichać i kaszleć, Ty będziesz cieszyć się zdrowiem oraz świetnym samopoczucie.

Jak widzisz bieganie posiada bardzo wiele plusów. Wpływa ono niewątpliwie zarówno na cały organizm jak i na Twój charakter i zachowanie. Jeśli zaczniesz regularnie się ruszać i ćwiczyć Zauważysz na pewno wszystkie wyżej wymienione zmiany. Dla tego nie warto dłużej się zastanawiać, zacznij biegać już dziś.