Trening ze skakanką cz. II

Osoby początkujące powinny zacząć od skakania przez 1-3 minuty w pięciu seriach (z 60 sekundowymi przerwami pomiędzy). W kolejnych treningach stopniowo wydłużając czas do 15-20 minut, wprawieni nawet 30 minut. Trening na skakance ze względu na dużą intensywność lepiej jest wykonywać w godzinach popołudniowych i powinien być co najmniej trzy razy w tygodniu.
Ćwicząc można włączyć podkład muzyczny, który zapewne doda nam werwy i ułatwi  utrzymanie odpowiedniego dla nas rytmu.
W czasie treningu zmieniaj tempo skakania, zaczynając wolno, potem zastępując 10 szybkich skoków 10 wolnymi, itd. Zmieniaj również technikę, na przykład krzyżuj ręce przed sobą i wykonaj skok, następny skok podstawowy, po nim znów skrzyżuj ręce. Możesz także skakać na jednej nodze, w taki sposób wyrobisz sobie poczucie równowagi.
Czas i długość treningu zależy od twojego samopoczucia i wytrenowania.
Nigdy nie zapominaj o rozgrzewce przed skakaniem oraz o rozciąganiu głównych partii mięśniowych po zakończeniu treningu. Swój trening ze skakanką postaraj się także połączyć z ćwiczeniami wzmacniającymi nogi, takimi jak przysiady, wypady oraz ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie ramion, klatki piersiowej i brzucha.
Ważna też jest odpowiednia technika.

Dla kogo skakanka?
Niektórzy myślą, że to tylko dziecinna zabawa lub też typowo babska aktywność. Jednak skakanka poprzez swoje zalety znajduje zainteresowanie wśród wielu ludzi, niezależnie od wieku oraz płci. Nie jest jedynie kobiecą formą treningu, również zapaśnicy i bokserzy wzbogacają swój trening o skakanie na skakance.
Zatem skakanka przeznaczona jest dla każdego, zacznijmy trenować już dziś.