Treningi aerobowe cz. II

Poziom aktywności powinien zależeć od tego jaki jest poziom zaawansowania i jakie są cele:
– Początkujący powinni zacząć od dolnego progu i wraz ze wzrostem wydajności mogą trenować coraz intensywniej.
– Jeśli celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, powinno się utrzymywać przy dolnej granicy – ćwiczyć bez dużego wysiłku, ale przez dłuższy czas (40-90 min).
– Jeśli celem jest zwiększenie wydolności i wzmocnienie układu krwionośnego, można trenować bardziej intensywnie. Jednak należy pamiętać, by nie przesadzać.

Wpływ treningu aerobowego
Treningi aerobowe rozwijają i wzmacniają układ krwionośny, dotleniają organizm i poprawiają metabolizm. Osoby regularnie trenujące aerobowo cieszą się znacznie szczuplejszymi figurami, lepiej śpią, lepiej się czują i mają większą koncentrację, a co najważniejsze – mają więcej sił witalnych. Dzięki treningom aerobowym będziesz oddychać pełną piersią, miała więcej energii i  zdrowia oraz nabierzesz większej do życia. Taki trening postawi Cię na nogi i doda Ci sił.

Trening aerobowy zwiększa wytrzymałość.
Ćwiczenia aerobowe są nazywane również ćwiczeniami układu krążenia. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej sprawdzonych i efektywnych sposobów na usprawnienie wydolności organizmu.
– Jest to rodzaj wysiłku, podczas którego do mięśnia i narządów całego ciała dociera więcej utlenionej krwi.
– Zmusza do cięższej pracy serca i płuc, wzmacniając je i poprawiając ich kondycje.
– Poprawia pracę układu krwionośnego i oddechowego.
– Uelastycznia żyły.
– Wzmacnia mięsień sercowy.
– Obniża poziom cholesterolu we krwi.

Trening dla każdego.
Trening aerobowy nie jest ćwiczeniem tylko dla sportowców, którzy chcą poprawić swoją wydajność fizyczną. Jest to trening dla wszystkich – młodych, starych, kobiet i mężczyzn. I bez względu na wiek, każdy z nas może ćwiczyć i cieszyć się rosnącym zdrowiem, siłą i wytrzymałością. Sportów, które umożliwiają ćwiczenie aerobowe jest wiele i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.