Kobiety wybierają siłownię…

Każda z nas marzy o tym, aby jej sylwetka prezentowała się dobrze, a ciało było jędrne. Czas zimowy to dobry czas, aby pracować nad swoim wyglądem oraz formą. Aby wreszcie wziąć się za siebie i zacząć ćwiczyć. Im wcześniej się na to zdecydujemy tym szybciej uzyskamy pierwsze efekty, a z nową sylwetką przywitamy wiosnę oraz oczekiwane lato. To właśnie nasza teraźniejsza praca nad ciałem pozwoli nam cieszyć się pięknym wyglądem kiedy już nadejdzie słońce. A im dłużej zwlekamy to tym trudniej będzie nam później się zmobilizować.
Siłownia już nie kojarzy nam się z miejscem dla panów, kulturystów, itp, teraz również odnajdują się tam panie. Siłownia staje się coraz bardziej modna wśród kobiet i jest ona w szeregu z najczęściej wybieranych zajęć fitness, zumba czy step. A co sprawia, że tak chętnie ćwiczymy też na siłowni?

Kiedyś siłownia nosiła miano odstraszania kobiet, które bowiem myślały, że wiąże się ona jedynie z ciężkim treningiem. koniecznością podnoszenia kilkunastokilogramowych hantli oraz dużym obciążeniem sprzętu. Ogrom kobiet omijało siłownię szerokim łukiem obawiając się rozrostu tkanki mięśniowej oraz pojawienia się rozstępów.
Jednakże okazuję się, że właściwie dobrany trening zapewni Ci harmonijną sylwetkę oraz sprężyste i elastyczne ciało.
Od dawna trenerzy zachęcają i przekują, że siłownia jest dla każdego, dla kobiet też. Tajemnica jednak kryje się w właściwie przygotowanym treningu. Bowiem wykonywanie ćwiczeń o charakterze rekreacyjnym nie jest w stanie przekształcić kobietę w kulturystkę.