Profesjonalna siłownia czy w domu?

Wiele osób decyduje się na zorganizowanie siłowni w domu, zakładając oczywiście, że mają do tego warunki i mogą sobie na to pozwolić. Zakupując odpowiedni sprzęt sportowy, a nawet zatrudniając indywidualnego trenera niewątpliwie oszczędzają swój czas niekoniecznie pieniądze, a trenowanie w naszej siłowni w domu jest na pewno komfortowe. Takie rozwiązanie wymaga znacznych nakładów finansowych i nie każdego na to stać. Jeśli masz w domu tylko rowerek, albo orbitrek czy ławeczkę również możesz ćwiczyć jak na siłowni, gdyż niekoniecznie potrzebujesz do tego wiele innych, drogich sprzętów. A jak to zrobić? Poza sprzętem, który już posiadasz w domu, możesz korzystać z niedrogich sprężyn, gum czy obciążników i ćwiczyć doskonale wszystkie partie mięśni. O tym poczytasz w kolejnych artykułach.

Domowa siłownia ma wiele zalet jak też wspomniałam wcześniej nie ogranicza czasowo. Możesz korzystać w dowolnych dla Ciebie momencie, dodatkowo masz ciszę, spokój oraz własną łazienkę.
Jednakże profesjonalna siłownia buduje charakterystyczną atmosferę sportu, wspólnego wysiłku oraz celu co zapewne zachęca do ćwiczeń i motywuje. To właśnie trenowanie z innymi satysfakcjonuje bardziej, staje się większą rozrywką, daje poczucie wspólnoty, znajomi, z którymi wspólnie się wspieracie i pomagacie nawzajem.

Stereotyp siłowni
Niektórym ludziom, a zwłaszcza niebywającym na siłowni, kojarzy się ona z wszelakimi niebezpieczeństwami, takimi jak używanie nielegalnych sterydów, które w krótkim czasie pozwalają zbudować masę mięśniową, jednak niszcząc przy tym zdrowie.
Owszem, takie niebezpieczeństwo istnieje, jednak częściej są w użyciu suplementy diety, które w niczym nie szkodząc wspomagają organizm. Jednak przymusu tu nie ma, decyzja należy do samych zainteresowanych. Istotnym faktem jest to, że niedozwolone środki można zdobyć w innych miejsca niż siłownia.
Siłownia nie jest miejscem, gdzie spotykają się tylko i wyłącznie kulturyści, czy też napakowani agresywni dresiarze, gdyż przychodzą tam ludzie z każdej grupy, niezależnie od płci czy wieku. A jeśli chodzi o zagrożenia jakie mogą Cię spotkać są one z minimalnym stopniu, wręcz nawet znikome.